Zagłebie Lubin

WIELKIE... WIELKIE… WIELKIE… ZAGŁĘBIE

 

WIELKIE... WIELKIE… WIELKIE… ZAGŁĘBIE

Taki głośny okrzyk dzieci, przywitał gości z Klubu Sportowego Zagłębia Lubin, którzy 14 grudnia 2016 roku zawitali do Szkole Podstawowej, im. J. Brzechwy w Budziwojowie. Wierni kibice Zagłębia Lubin z Chojnowa- „Fanatyczni Chojnowianie” zorganizowali nam spotkanie z piłkarzami: Dominikiem Hładunem-bramkarzem drużyny, Arturem Siemaszko-napastnikiem/pomocnikiem, Patrykiem Muchą-pomocnikiem oraz Przemkiem Kacperskim z marketingu. Oczywiście, nie zabrakło na spotkaniu klubowej maskotki- Krecika, który rozśmieszał i rozbawiał wszystkich uczestników.
Piłkarze chętnie odpowiadali na pytania uczniów, pytań było mnóstwo a dotyczyły one zarówno samej kariery sportowej, ale również i diety sportowców i samych treningów. Artur Siemaszko udzielił porady wszystkim tym, którzy marzą o karierze sportowej: „Każdy kto chce osiągnąć sukcesy w sporcie musi już teraz z zaangażowaniem i oddaniem ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego, dbać o zdrowe odżywianie się i unikać słodyczy, coli i fast foodów”. Po rozmowie z dziećmi piłkarze prezentowali żonglerkę z piłką, efektowne podania nogą i głową. Zaproszeni do udziału w grze zostali nasi uczniowie- piłkarze oraz reprezentanci drużyny piłkarskiej ze szkoły w Rokitkach, których gościliśmy. Następnie odbył się konkurs rzutów karnych. Oczywiście bramkarzem został Krecik. W trakcie zabawy piłkarze objaśniali uczniom na czym polega zasada fair-play, która obowiązuje podczas rywalizacji sportowych. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez piłkarzy zdjęciami drużyny Zagłębia z autografami sportowców i zaproszenia na najbliższy mecz w Lubinie zamykający ten sezon. 
Dziękując przybyłym za wspaniałą rozrywkę i sportową lekcję, organizatorki spotkania: Ewelina Karpiak i Malwina Stal oraz dyrektor szkoły-Wanda Bobińska, w imieniu dzieci wręczyły gościom podziękowania i piękne pierniki z logo Drużyny Zagłębia Lubin.
Zaprosiliśmy wszystkich na festyn, który organizujemy z okazji Dnia Dziecka. Zaproszenie zostało przyjęte więc z niecierpliwością wszyscy czekamy na naszych bohaterów z Zagłębia Lubin. @fanatycznichojnowianie @KGHMZaglebieLubin

 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im Jana Brzechwy w Budziwojowie.

 


Piłkarze chętnie odpowiadali na pytania uczniów, pytań było mnóstwo a dotyczyły one zarówno samej kariery sportowej, ale również i diety sportowców i samych treningów. Artur Siemaszko udzielił porady wszystkim tym, którzy marzą o karierze sportowej: „Każdy kto chce osiągnąć sukcesy w sporcie musi już teraz z zaangażowaniem i oddaniem ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego, dbać o zdrowe odżywianie się i unikać słodyczy, coli i fast foodów”. Po rozmowie z dziećmi piłkarze prezentowali żonglerkę z piłką, efektowne podania nogą i głową. Zaproszeni do udziału w grze zostali nasi uczniowie- piłkarze oraz reprezentanci drużyny piłkarskiej ze szkoły w Rokitkach, których gościliśmy. Następnie odbył się konkurs rzutów karnych. Oczywiście bramkarzem został Krecik. W trakcie zabawy piłkarze objaśniali uczniom na czym polega zasada fair-play, która obowiązuje podczas rywalizacji sportowych. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez piłkarzy zdjęciami drużyny Zagłębia z autografami sportowców i zaproszenia na najbliższy mecz w Lubinie zamykający ten sezon. 
Dziękując przybyłym za wspaniałą rozrywkę i sportową lekcję, organizatorki spotkania: Ewelina Karpiak i Malwina Stal oraz dyrektor szkoły-Wanda Bobińska, w imieniu dzieci wręczyły gościom podziękowania i piękne pierniki z logo Drużyny Zagłębia Lubin.
Zaprosiliśmy wszystkich na festyn, który organizujemy z okazji Dnia Dziecka. Zaproszenie zostało przyjęte więc z niecierpliwością wszyscy czekamy na naszych bohaterów z Zagłębia Lubin. @fanatycznichojnowianie @KGHMZaglebieLubin

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im Jana Brzechwy w Budziwojowie.